معده لیورپول جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

معده: لیورپول جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی آمار تکان‌دهنده از نوزادانی که رها می‌شوند

آمارها حاکی از آن است که به علت بعضی پرسشها از جمله پرسشها مالی، رها کردن فرزندان یا حتی فروختن آن ها در مشهد گسترش یافته هست. با این همه وجه تلخ معامله را می ت

آمار تکان‌دهنده از نوزادانی که رها می‌شوند

آمار تکان دهنده از نوزادانی که رها می شوند

عبارات مهم : بیماری

آمارها حاکی از آن است که به علت بعضی پرسشها از جمله پرسشها مالی، رها کردن فرزندان یا حتی فروختن آن ها در مشهد گسترش یافته هست. با این همه وجه تلخ معامله را می توان چنین در نظر آورد که خانواده ای بنا به اوضاع بغرنج مالی و جهت سیر کردن فرزندان، یکی از آنها باید قربانی شود و اغلب قرعه به نام کوچکترین می افتد.

آمار تکان‌دهنده از نوزادانی که رها می‌شوند

اگر خانواده نتواند خود را آرام کند، کودک را در جایی رها می کند و اگر وضع سخت مالی با مباحث دیگری مانند اعتیاد و یا بدسرپرستی ممزوج شود، کودک فروخته می شود؛ اغلب زیر یک سال. اگر چنان که در گزارش آمده روزی یک کودک بر سر راه گذاشته می شود، آیا می توان ده سال آینده را تصور کرد؟ جلال آل احمد در یکی از درخشان ترین و در عین حال تلخ ترین داستان هایش به این عنوان اشاره کرده هست. داستان آل احمد نشان می دهد که رها کردن کودک پیشینه ای طولانی دارد ولی این سال ها دامنه وسیع تری به خود گرفته هست. مساله رها کردن کودکان چنان پیچیده در اقتضائات و الزامات است که ساده نمی توان حکم بر محکومیت آن داد. از آنجا که تصور کردن کودکان گرسنه، پدر فرورفته و گرفتار در اعتیاد و حتی مادری تنها در بزرگ کردن کودکان چندان سخت نیست با این همه اگر اندکی بر این عنوان تمرکز شود، هزار زنگ در گوش جان به صدا در می آید که باید جهت این مهم فکری اندیشید، راه حلی یافت.

رنج مضاعف

یک سوی دیگر ماجرا به بیماری پهلو می زند؛ از بیماری یکی از والدین گرفته تا بیماری خود نوزاد. هزینه های درمان نشان می دهد که اگر بیماری در خانواده ای میانگین باشد، و اگر بیماری سخت باشد، در غیاب حمایت دولت و مراکز خیریه، کل خانواده در معرض خطر قرار می گیرد و این ترساندن ربطی به اینجا و آنجا ندارد.ایلنا نوشت؛ معاون اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی در پاسخ به این پرسش که بهزیستی چه اقداماتی جهت کم کردن آمار کودکان رها شده است در مشهد انجام داده هست، می گوید: ما به عنوان یک عامل پذیرنده هستیم؛ نه شرایط اقتصادی دست ماست و نه پرسشها پیشگیری از این آسیب اجتماعی.

آمارها حاکی از آن است که به علت بعضی پرسشها از جمله پرسشها مالی، رها کردن فرزندان یا حتی فروختن آن ها در مشهد گسترش یافته هست. با این همه وجه تلخ معامله را می ت

وی می افزاید: کودکانی هستند که دچار معلولیت و نقص عضو کامل یا زیاد هستند که نگهداری آنان جهت خانواده غیرممکن است و به علت هزینه های جانبی، خانواده، آنها را در اماکن زیارتی و میادین شلوغ رها می کند. وی با بیان این که بیش از دو هزار خانواده امداد بگیر تحت حمایت بهزیستی هستند، یادآور شد: در میان این تعداد خانواده امداد بگیر، خانواده هایی هستند که به علت فقر مالی کودکانشان را رها کرده اند و بعد از مشخص شدن پرسشها مالی از طرف واحد مددکاری تحت حمایت قرار گرفته اند.

کودک؛ رها در تنهایی

مساله مهم این است که نمی توان از کودک نظرخواهی کرد. خانواده ای که دست به چنین کاری می زند یک تصمیم جهت همه عمر کودک می گیرد و از این زاویه از مصادیق آزار می تواند باشد. غلامحسین حقدادی همچنین راجع به برخورد قانونی با خانواده هایی که کودکان خود را رها می کنند گفت: واقعیت این است که ما به بسیاری از خانواده هایی که کودکانشان را رها می کنند دسترسی نداریم، ولی اگر قرار باشد برخوردی با این خانواده ها صورت بگیرد از طرف مراجع قضایی هست، ضمن این که این عنوان یکی از مصادیق کودک آزاری است و قطعا مجازات های سنگینی دارد. حقدادی با بیان این که آماری از میزان برخورد با این خانواده ها از طرف مراجع قضایی نداریم، می افزاید: ما هم اگر خانوادهای کودک خود را رها کرده باشد یا اقدام به فروش غیر قانونی او کند، آن ها را به مراجع قضایی معرفی می کنیم.

آمار تکان‌دهنده از نوزادانی که رها می‌شوند

رهایی؟ شاید هنگامی که دیگر!

تنها وجهی که می تواند اندکی آرام کننده ذهن باشد این است که ممکن است کودک به فضایی بهتر برسد، به خانواده ای بهتر. وی تصریح می کند: کودکانی که رها می شوند به طور طبیعی به عنوان فرد بدون سرپرست به بهزیستی تحویل داده می شوند و بهزیستی با توجه به مدارک و مستنداتی که به دست می آورد کودک را به خانواده اش تحویل می دهد، در این فرایند ممکن است بعد از پیدا کردن کودک، خانواده اش صلاحیت نگهداری از او را نداشته باشد یا بد سرپرست باشد که در این صورت در بهزیستی نگهداری می شود یا به عنوان تامین موقت به خانواده ها تحویل داده خواهد شد.

آرمان/ مرتضی خبازیان

آمارها حاکی از آن است که به علت بعضی پرسشها از جمله پرسشها مالی، رها کردن فرزندان یا حتی فروختن آن ها در مشهد گسترش یافته هست. با این همه وجه تلخ معامله را می ت

واژه های کلیدی: بیماری | کودکان | خانواده | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog